Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Fitore me “pesë yje” e Dortmund, Bayern feston në transfertë!

Borussia Dortmund nuk e vendosi për asnjë moment në dyshim suksesin përballë Stuttgart në ndeshjen e javës së 11-të në Bundesliga. Verdhezinjtë triumfuan me rezultatin e thellë 5-0, teksa tre gola i shënuan që në pjesën e parë duke i lënë shumë pak hapësirë miqve për të tentuar një rezultat pozitiv. Ai që zhbllokoi shifrat e takimit ishte talenti Jude Bellingham në minutën e dytë, ndërsa në të 13-tën dyfishoi mbrojtësi Sule. Sakaq, një minutë para përfundimit të pjesë së parë, Reyna realizoi edhe të tretin.

Në fraksionin e dytë, vendasit nuk hoqën dorë nga loja ofensive dhe sërish Bellingham në të 53-tën realizoi golin e katërt të sfidës dhe të dytin personal. Ndërkohë, në fund ai që vulosi fitoren 5-0 ishte Moukoko në minutën e 72-të teksa pas këtij suksesi, verdhezinjtë ngjiten në kuotën e 19 pikëve në vend të katërt ndërsa Stuttgart mbetet në vendin e 16-të me 8 pikë.

Nga ana tjetër, Bayern Munich festoi në transfertë aty ku mposhti Hoffenheim me rezultatin 0-2.Bavarezët e zgjidhën ndeshjen në pjesën e parë falë golave të Musiala dhe Choupo Moting ndërsa në fraksionin e dytë, menaxhuan më së miri avantazhin duke mos i lënë mundësi kundërshtarëve. Falë fitores së dytë radhazi, rekordmenët gjermanë ngjiten në kuotën e 22 pikëve, në vend të dytë, një pikë më pak se kryesuesit e Union Berlin. Ndërkohë, Hoffenheim mbetet në vend të gjashtë me 17 pikë të grumbulluara.

Në ndeshjet e tjera të Bundesligës, Augsburg dhe Leipzig prodhuan një barazim spektakolar 3-3, në barazim 2-2 u mbyll edhe Bayer Leverkusen-Wolfsburg ndërkohë që Freiburg mposhti 2-0 në shtëpi, Werder Bremen.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....