Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

VIDEO/ Fitore me ritme “samba” për United, “paqe” në Marseille-Monaco. Feston Betis

Manchester United fiton dhe kualifikohet në FA Cup, barazim mes Marseille dhe Monaco në Ligue 1, ndërsa Real Betis i falet një penalltie për të siguruar tri pikë të arta në La Liga, tre ndeshje që u transmetuan në SuperSport.

 

“Djajtë e Kuq” mposhtën 3-1 Reading në “Old Trafford”, duke siguruar kualifikimin në raundin e 1/8-ve. Marcus Rashford kaloi vendasit në avantazh në pjesën e parë, por VAR-i anuloi golin e sulmuesit anglez.

 

Pjesa e dytë nisi me ritmin “samba”, me United që realizoi tre gola brenda 13 minutave. Casemiro shënoi dy gola të bukur brenda katër minutave, ndërkohë që Fred (67’) realizoi me finte.

 

Skuadra udhëtuese mbeti me dhjetë lojtarë pas daljes me të kuq të Andy Carroll (65’), por ia doli të gjente golin e nderit falë realizimit me kokë të Amadou Salif Mbengue (72’).

Marseille i dha fund ecurisë prej gjashtë fitoreve radhazi në kampionatin francez. Skuadra e Igor Tudor barazoi 1-1 në “Velodrome” ndaj Monacos. Autogoli i Veretout i dha avantazhin skuadrës nga Principata në pjesën e parë.

Vendasit evituan humbjen falë golit të Alexis Sanchez sapo nisi pjesë e dytë. Real Betis mposhti 0-1 Getafen fale golit me penallti të Borja Iglesias pesë minuta përpara fundit, sukses që mban andaluzët në zonën Champions.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...