Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Fitore morali përpara derbit, një adoleshent nderon Romën

Roma arriti një fitore 1-3 me përmbysje në Verona përballë Hellasit vendas, duke rigjetur tri pikët në Serie A pas humbjes shtëpiake ndaj Napolit kryesues.

Tammy Abraham humbi një shans të artë në minutën e 19’, sulmuesi anglez shmangu portierin kundërshtar dhe dërgoi topin jashtë me portën bosh!

 

Kur nuk shënon, do e pësosh, dhe rregulli i pashkruar i futbollit u aplikua tetë minuta më vonë kur Pawel Dawidowicz, i cili kaloi Veronën në avantazh.

 

Mbrojtësi polak u bë protagonist negativ në minutën e 36’ pas një faulli të rëndë ndaj Nicolo Zaniolos, veprim për të cilin u ndëshkua me karton të kuq.

Roma përfitoi dhe riktheu baraspeshën në limitet e pjesës së parë me anë të Zaniolos, gol ku kishte merita mesfushori Camara.

 

Edhe pse në superioritet numerik, Roma gjeti golin e avantazhit vetëm dy minuta përpara fundit me një “sallake” të saktë të Cristian Volpatos.

18-vjeçari dhuroi edhe asistin e golit të tretë që u realizua nga Stephan El Shaarary. Në fund festë verdhekuqe, me Romën që merr një fitore morali përpara derbit ndaj Lazios.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...