Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Fitore në “frymën e fundit”, dygolëshi i Isak nderon Newcastle-n

Newcastle United ia doli në minutat e fundit falë një penalltie në “City Ground” përballë Nottingham teksa fituan me shifrat 1-2. “Qymyrxhinjtë” e nisën me ritëm të lartë sfidën dhe në minutat e para dominuan, por pa mundur të shënonin.

Rrugën e rrjetës të parët e gjetën të zotës e shtëpisë. Pas një gabimi në prapavijë nga ana e Botman, sulmuesi Emmanuele Dennis përfitoi maksimalisht dhe dërgoi topin në rrjetë.

Në vijim miqtë reaguan dhe barazuan rezultatin në minutat shtesë të pjesë së parë. Alexander Isak realizoi një gol mjaft të bukur.
Në fraksioni e dytë qymyrxhinjtë u munduan të realizonin edhe golin e dytë. Ja dolën mbanë me Elliot Anderson në të 65-tën, por goli u anulua nga sistemi var për pozicion të parregullt.

Në fund, një penallti e shndërruar në gol nga Isak ndryshoi panoramën e takimit. Pas kësaj fitoreje, Newcastle ngjitet në kuotën e 47 pikëve, një më pak se Tottenhami i vendit të katërt por që kanë një takim më pak se Spurs-at. Nga ana tjetër, Nottingham Forest mbetet në vendin e 14-të me 26 pikë.

 

 

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...