Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Formacioni më i mirë i javës në Bundesligë, dominon Bayerni i Mynihut

Bundesliga ka nisur nën dominimin e Bayernit të Mynihut, që nuk ka të ngopur edhe pas 10 titujsh radhazi, pasi kanë shënuar 15 gola në tre ndeshje dhe kanë pësuar vetëm një, duke konfirmuar se janë në superformë.

Java e tretë prodhoi fitoren më të thellë, atë 7-0 të bavarezëve ndaj Bochumit, por edhe rrëzimin e parë të Borussia Dortmund, që ishte në avantazh të dy golave deri në minutën e 89’, por më pas pësoi tre dhe doli pa pikë përballë Werder Bremen.

Gjithashtu kjo javë ishte e para si titullar për mbrojtësin holandez Mathijs De Ligt, që gjeti edhe golin me fanellën e Bayernit të Mynihut, e gjithashtu u bë pjesë e formacionit më të mirë të javës.

Në 11-shen më të mirë të publikuar nga Bundesliga, dominon padyshim Bayerni me tre futbollistë, teksa përveç De Ligt, bëjnë pjesë edhe Mane e Coman.

Formacioni më i mirë i javës:

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...