Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Gjermanisë

VIDEO/ Frieburgu përmbys Bayernin, e “fshin” nga Kupa e Gjermanisë

Thomas Tuchel merr goditjen e parë të rëndë si trajner i Bayernit. Skuara bavareze pësoi një disfatë të papritur 2-1 përballë Frieburgut në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë.

Edhe pse kampionët e Gjermanisë shënuan të parët, Frieburgu jo vetëm që e barazoi rezultatin, por në limitet e kohës shtesë realizoi golin e fitores, që shtangu pjesën dërrmuese të tifozëve në “Allianz Stadium”.

Mbyllet në ekuilibër në rezultat (1-1) pjesa e parë mes Bayernit të Mynihut dhe Frieburgut në “Allianz Arena”, sfidë e vlefshme për një biletë në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë.

Bavarezët shënuan të parët me Upmecanon në minutën e 19-të, pasi një harkimi të kalibruar të Joshua Kimmich.

U duk sikur liderët e Bundesligës do ta zgjidhnin shpejt çështjen e kualifikimit, por në të 27-tën Hofler lëshoi një predhë nga një distancë e largët, e cila befasoi portierin Sommer.

Befasia ndodhi në sekondat e fundit të kohës shtesë, me Holer që shndërroi në gol një 11-metërsh.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...