Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ “Fundoset” Sassuolo, Kumbulla gabon sërish! Shpëton Cagliari

Sassuolo humbet përsëri, duke i thënë lamtumirë Serie A, pasi vetëm një mrekulli mund të mbajë skuadrën në elitën e futbollit italian.

 

Emilianët u mposhtën 0-2 nga Cagliari i Claudio Ranierit, që siguroi tri pikë fantastike në “Mapei Stadium”.

 

Matteo Prati dhe Gianluca Lapadula (p) shënuan për sardët në 20 minutat e fundit. Fajtor te goli i dytë i Cagliarit Marash Kumbulla, i cili shkaktoi një penallti naive.

Lexo edhe:

Zhgënjim i madh te Sassuolo, që është me një këmbë në Serie B. Nedim Bajrami e ndoqi gjithë takimin nga pankina, teksa Kumbulla u fut në fushë në minutën e 20’.

 

Festë te Cagliari, që me suksesin e sotëm siguroi matematikisht mbijetesën mes më të mirëve në Itali.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...