Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

VIDEO/ Gafa e gazetares: Kroos dështim te Gjermania! Përgjigjet me ironi mesfushori

Prej më shumë se një viti, Toni Kroos e ka mbyllur karrierën e tij me kombëtaren e Gjermanisë. Megjithatë, duke analizuar paraqitjen e “pancerave” në Kupën e Botës së Katarit, gazetarja Cristina Cubero theksoi se mesfushori i Real Madrid ishte një nga shkaktarët e eliminimit dhe paraqitjes zhgënjyese të gjermanëve në Katar.

Një gafë e madhe nga ana e Cuberos teksa në lidhje me këtë reagoi edhe vetë Toni Kroos në Tëitter. Lojtari i Real Madrid theksoi me ironi se e dinte shumë mirë se dikush do ta bënte me faj për paraqitjen e Gjermanisë edhe pse ai nuk ishte pjesë e skuadrës.

Nga ana tjetër, gazetarja me të kuptuar gafën, kërkoi ta korrigjinote atë duke u shprehur se në mendjen e saj kishte dashur të përmendte emrin e Thomas Muller.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...