Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Gafa e sezonit, Abraham tërbon Mourinhon dhe tifozët e Romës

Tammy Abraham humbi një rast flagrant në takimin Hellas Verona-Roma. Ishte minuta e 19’ kur sulmuesi anglez pati një shans të artë për të kaluar ekipin kryeqytetas në avantazh.

Ai dribloi portierin kundërshtar, por nuk ia doli dot të shënonte me portën bosh! Gafë fatale, me Abraham që nuk i besoi syve.

 

Ndërkohë, vendasit përfituan dhe kaluan në avantazh tetë minuta më vonë me anë të polakut Pawel Dawidowicz, gol që u konfirmua edhe nga VAR-i.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...