Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Gafa e vitit, lojtari i Shakhtar humbet rastin me portën krejtësisht të boshatisur

Nëse ndeshja mes Celtic dhe Shakhtar Donetsk e vlefshme për Grupin F të Champions League përfundoi në barazim 1-1, “meritë” të padiskutueshme ka edhe futbollisti i ukrainasve, Danylo Sikan. Ky i fundit shpërdoroi një mundësi të artë për t’i dhuruar fitoren miqve në minutën e 72-të teksa u paraqit i vetëm në brendësi të zonës me të gjithë portën e boshatisur në dispozicion.

Por, kur të gjithë u bënë gati të festonin, Sikan e dërgoi topin në mënurë të pabesueshme jashtë kuadratit. Një episod që me siguri do ta përndjekë gjatë, pasi bëhet fjalë për një nga gafat më të mëdha dhe vështirë që dikush tjetët t’ia kalojë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...