Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Gafa e vitit në Australi, 21-vjeçari nuk shënon me portën bosh!

Një gafë pothuajse e pabesueshme është regjistruar në Australi. Futbolli është një lojë emocionesh dhe gabimesh, por Patrick Wood do e mbajë mend gjatë gabimin e kryer.

Sulmuesi 21-vjeçar është pjesë e Sydney FC, që fitoi 1-3 kundër Central Mariners, skuadër që renditet në vendin e dytë.

Lexo edhe:

Ishte minuta e 29’ kur Wood nuk përfitoi nga një “dhuratë” e portierit kundërshtarit, duke kryer gafën e vitit!

Për fatin e tij të mirë, Sydney kryesonte 0-3 dhe gabimi i tij nuk ndikoi aspak në rezultat dhe fitoren e skuadrës kryeqytetase.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...