Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Gafa e vitit në La Liga, braziliani nuk shënon me portën bosh!

Real Betis-Celta Vigo ishte një sfidë e mbushur me gola dhe emocione. Në fund festoi skuadra galiciane me rezultatin 3-4. Një episod i rrallë u regjistrua në minutën e 79’ kur Abner Vinicius humbi një shans të artë me portën bosh.

Rezultati ishte 2-4 dhe anësori i majtë brazilian kishte vetëm pak sekonda që kishte zbritur në fushë. Abner mori një top nga krahu i djathtë, por i befasoi të gjithë duke bërë më të vështirën me portën e boshatisur.

Skuadra e Manuel Pellegrinit ia doli të shkurtonte rezultatin disa minuta më vonë falë një penalltie të Nabil Fekir, por nuk evitoi disfatën dhe mbetet katër pikë larg zonës Champions.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...