Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Gafa e vitit në Suedi, nuk shënon me portën bosh!

Humbja e një rasti me portë bosh është makthi më i madh që mund të të ndodhë në futboll.

Tabby Tindell, sulmuesja amerikane e skuadrës suedeze Kristianstad, është bërë virale në rrjet me gafën e kryer në minutat shtesë.

Ekipi i saj barazoi 2-2 në kampionatin e futbollit të femrave në Suedi kundër Hackenit.

Lexo edhe:

28-vjeçarja realizoi një nga golat e skuadrës së saj, ndërkohë që në minutat shtesë pati një shans të artë për të shënuar golin e fitores.

Por, edhe pse e pashqetësuar dhe me portën e boshatisur, Tindell bëri më të vështirën duke dërguar topin jashtë!

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...