Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

VIDEO/ Gafë e tmerrshme e portierit të Holandës, i dhuron fitoren kundërshtarit

VIDEO/ Gafë e tmerrshme e portierit të Holandës
VIDEO/ Gafë e tmerrshme e portierit të Holandës

Portieri i Holandës, Jasper Cillessen ka bërë një gafë të tmerrshme këtë fundjavë në Eredivisie, duke i kushtuar humbjen skuadrës së tij, NEC Nijmeng, përballë Heerenveenit.

Teksa rezultati ishte mbërthyer në barazimin 2-2 dhe kishin mbetur vetëm tre minuta nga koha e rregullt, në portën e Cillessen erdhi një goditje e lehtë, por gardiani 34-vjeçar duket se nuk ishte aspak i orientuar dhe e lejoi topin të kalojë vijën fatale, pasi mesa duket kujtoi se po shkonte jashtë.

Lexo edhe:

Një gafë vërtetë e rëndë për një portier me eksperiencën e Cillessen, që në të shkuarën ka luajtur për klube si Ajax, Barcelona, Valencia, etj., teksa verën e kaluar u rikthye në Eredivisie për të vijuar karrierën me NEC Nijmeng.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...