Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Gafë fatale e portierit gjerman, kujtoi se vërshëlleu arbitri!

Portierët kanë një punë shumë të vështirë mes shtyllave, por një gafë e tyre rezulton fatale për skuadrën. Wehen-Dortmund II, sfidë e vlefshme për divizionin e tretë të futbollit gjerman, përfundoi në barazim 1-1.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, teksa vendasit kaluan në avantazh në minutën e 56’ falë ndihmës së portierit të ekipit të dytë të Dortmundit. 21-vjeçari Luca Unbehaun kujtoi se arbitri kishte vërshëllyer për faull.

In the 3rd division match between Wehen Wiesbaden and Dortmund II, Dortmund keeper Luca Unbehaun wrongly thought he was awarded a free kick. Wiesbaden striker Gustav Nilsson realised that the ball was still in play and shot the ball into the empty net to put his team in front. from soccer

Në fakt nuk kishte ndodhur një gjë e tillë, situatë që u kuptua nga Gustaf Nilsson. Suedezi e dalloi që loja nuk ishte ndalur, pa nga kryesori, i cili i bëri me shenjë që të luajë dhe dërgoi topin në rrjetë, duke kaluar Wehen në avantazh.

Gjithsesi, skuadra mike reagoi dhe ia doli të evitojë humbjen 13 minuta përpara fundit të ndeshjes falë golit të Rodney Elongo-Yombo.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...