Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

VIDEO/ Gagliardini largohet nga Interi pas rreth 7 sezonesh, gati për bashkimin me Monza-n

Robeto Gagliardini largohet nga Interi pas rreth shtatë sezonesh, ndërsa ndodhej në ditët e fundit të kontratës me “zikaltërit”.

Në një publikim në rrjetet sociale, Inter bën me dije se mesfushori nuk do të jetë më pjesë e ekipit të tyre.

Lexo edhe:

“Duke u bashkuar me zikaltërit në janar 2017 nga Atalanta, Roberto Gagliardini largohet nga Interi pasi ka luajtur 190 ndeshje, në të cilat shënoi 16 gola. Ai fitoi një titull, 2 Superkupa të Italisë dhe 2 Kupa të Italisë. Këtë sezon të fundit ai realizoi gjithsej 29 paraqitje, duke qenë pjesë e grupit që ngriti në qiell Superkupën e Italisë duke fituar kundër Milanit në Riad dhe Kupën e Italisë, në triumfin në Romë ndaj Fiorentinës. Falenderime për Gagliardinin nga e gjithë familja e Interit”-shkruhet në reagimin e klubit “zikaltër”.

Me skadimin e kontratës me Interin, Gagliardini tashmë është gati për një aventurë të re në Serie A, me fanellën e Monzas.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...