Connect with us

Hi, what are you looking for?

Atletikë

VIDEO/ Gega dominon në 3000 metra me pengesa, organizatorët i ngatërrojnë himnin

Luiza Gega ka marrë një tjetër medalje ari në Lojërat Mesdhetare, që po mbahen në Algjeri, teksa ka dominuar totalisht në garën e 3000 metrave me pengesa, duke vendosur edhe një rekord të ri kombëtar, falë kohës 9:14:29.

Atletja shqiptare u shkëput ndjeshëm ndaj rivaleve në xhiron e fundit, aq sa edhe regjia humbi interesin për garën, ndërsa në momentin e dhënies së medaljeve nuk mungoi as një incident me himnin.

Organizatorët në fakt ngatërruan himni shqiptar, duke luajtur një tjetër, por Gega ishte e para që tërhoqi vëmendjen për gabimin, teksa u deshën disa sekonda për të rregulluar situatën.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....