Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

VIDEO/ Gjashtë fitore radhazi, Dortmundi ndan kreun me Bayernin e Unionin

Edhe Borussia Dortmund në krye të Bundesligës bashkë me Bayern Munchen. Verdhezinjtë triumfoi 4-1 ndaj Hertha Berlin në “Signal Iduna Park”.

 

Skuadra e Terzic regjistroi fitoren e tetë në po kaq ndeshje të luajtura në vitin 2023, përfshirë edhe Champions League e Kupën e Gjermanisë.

 

Karim Adeyemi zhbllokoi takimin me një gol me finte. Më pas dhuroi asistin e golit të Malen, por në fundin e pjesës së parë u dëmtua dhe u largua nga fusha.

 

Pjesa e dytë nisi me golin e Herthas. Francezi Lucas Tousart rihapi ndeshjen, por atë e mbylli sërish Marco Reus 15 minuta përpara fundit.

 

Kapiteni dhuroi spektakël me një goditje dënimi fantastike. “Pokeri” u vulos nga Julian Brandt në minutën e fundit.

 

Dortmundi është ngjitur në kuotën e 43 pikëve në krye të renditjes, po aq sa numërojnë Bayern Munchen dhe Union Berlin.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...