Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Gjashtë gola dhe shumë spektakël, Tottenham ndal Cityn në ‘Etihad’

VIDEO/ Gjashtë gola dhe shumë spektakël, Tottenham ndal Cityn në 'Etihad'
VIDEO/ Gjashtë gola dhe shumë spektakël, Tottenham ndal Cityn në 'Etihad'

Gjashtë gola dhe shumë spektakël në “Etihad Stadium”, aty ku Manchester City dhe Tottehnam ndanë nga një pikë, falë barazimit 3-3. Hueng Min Son u bë protagonist në minuat e para, pasi fillimisht shënoi në portën e Manchester Cityt dhe më pas në të tijën, dukë ndryshuar shifrat në 1-1.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e ‘citizens’ që shënuan golin e dytë me Foden në minutën e 31-të. Londinezët barazuan në të 69-ën me anë të argjentinasit Lo Celso, por në të 81-tën ishte Grealish që u dha sërish avantazhin vendasve.

Megjithatë kur dukej se gjithçka po shkonte mirë për vendasit, ishte Kulusevski që në sekondat e fundit të kohës së rregullt, i mori kohën holandezit Ake dhe shënoi një gol mjaft të bukur me kokë, duke vulosur barazimin 3-3.

Ky rezultat lë ‘citizens’ në vendin e tretë me 30 pikë, tre më pak se Arsenali kryesues, teksa Tottenhami mban vendin e pestë me 27 pikë.

Manchester City-Tottenham (3-3)

Java e 14-të, Premier League 

90′ – Gooool. Barazon Tottenhami me Kulusevskin, që i vjedh kohën holandezit Ake dhe shënon me kokë…

81′ Kampionët e Anglisë rikthehen në avantazh. Asist i Haaland, gol i Grealish. 

 

69′ Barazohet rezultati. Presingu i Spurs jep efekt, Lo Celso realizon një gol shumë të bukur.

 

35′ Gjuan Julian Alvarez, shtylla shpëton Tottenhamin.

 

31′ Foden dërgon topin në rrjetë, Manchester City në avantazh. 

 

29′ Doku vepron bukur në krah, traversa i mohon golin.

 

09′-City barazon shpejt, pas një rrëmuje në zonë, Son bën autogol dhe i jep barazimin City-t. 

06′-Gooool! Tottenham hidhet në kundërsulm, me Son që realizon një perlë të vërtetë. 

Nis sfida me Manchester City-Tottenham në “Etihad Stadium”.

Lexo edhe:

Formacionet zyrtare Manchester City-Tottenham:

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....