Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Gjashtë minuta për golin e fitores, Vrioni rikthehet protagonist në Amerikë

Pas një periudhe të gjatë “thatësire”, Giacomo Vrioni rikthehet te goli në Amerikë teksa i dhuroi fitoren 2-1 skuadrës së New England Revolution ndaj Torontos. Sulmuesi shqiptar u aktivizua në minutën e 46-të, ndërsa i mjaftuan vetëm gjashtë minuta për të gjetur rrugën e rrjetës. 24-vjeçari lëvizi mirë në zonë, dhe pavarësisht se kishte disa kundërshtarë ia doli të gjente golin që dërgoi në festë stadiumin.

Për Vrionin ishte goli numër katër në këtë sezon me skuadrën amerikane, teksa pas kësaj fitoreje me aromë shqiptare, New England Revolution ngjitet në vendin e dytë të klasifikimit në Konferencën e Lindjes teksa ka grumbulluar 36 pikë pas 19 javësh.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...