Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Leksione “fair play” nga Rumania, nuk shënon pas dëmtimit të portierit

Një gjest i rrallë “fair-play” ka ndodhur në futbollin rumun. Sepsi fitoi 2-0 ndaj Petrolulit falë dygolëshit të “veteranit” Mario Rondon (16’, 56’). Në minutat shtesë të pjesës së parë, ekipi vendas kishte një mundësi tepër të mirë për të dyfishuar.

Gjatë një krosimi nga krahu i majtë u dëmtua portieri i Petrolulit, Octavian Valceanu. Lojtari i Sepsit, Cosmin Matei e pati tepër të thjeshtë të dërgonte topin në rrjetë, por ai nuk mund të shënonte në kushte të tilla.

31-vjeçari rumun, i cili ka provuar të veshë edhe fanellën e Kombëtares vite më parë, pa dëmtimin e portierit kundërshtar, ndali lojën dhe dërgoi topin jashtë, veprim që u duartrokit dhe u vlerësua nga lojtarët dhe tifozët.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...