Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote

Kristian Prenga ka arritur që të fitojë me KO për të 13-ën herë në boksin profesionist duke mundur që në raundin e tretë Samuel Crossed. Në ndeshjen e zhvilluar në Atlantic City, boksieri nga Mirdita që në sekondat e para të raundit të tretë arriti që të shtrijë në tapet amerikanin, duke arritur që të ngrejë lart dy tituj kampion bote.

Lexo edhe: 

Në një atmosferë fantastike, ku Prenga kishte përzgjedhur që të shoqërohej nën tingujt e muzikës shqiptare ai ngriti lart dy brezat e MBA dhe WBA në peshën e tij, duke bërë krenar të gjithë të pranishmit që i ishin bashkuar në këtë sfidë shumë të rëndësishme.

“Luftëtari” kuqezi ishte dominues edhe në dy raundet e para, por kundërshtari nuk pati më rezistencë për të vijuar duelin, duke i dhënë kënaqësinë e një tjetër fitoreje me “knock out” Prengës, i cili tashmë ka udhën e hapur për të tjera suksese në boksin profesionist.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...