Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ Godet kundërshtarin me kokë, mbrojtësi i Kosovës humb qetësinë

St Pauli humbi 1-0 në Dusseldorf përballë Fortunës vendase, duke regjistruar disfatën e tretë radhazi në Bundesliga 2. Ekipi ku aktivizohen Leart Paqarada (kapiten) dhe Betim Fazliji, po kalon një moment shumë të vështirë.

Ky i fundit humbi qetësinë në minutën e 58’, moment kur la ekipin me dhjetë lojtarë. Qendërmbrojtësi dardan, i cili numëron 16 ndeshje me përfaqësueses e Kosovës, goditi me kokë lojtarin kundërshtar, veprim për të cilin u ndëshkua me karton të kuq.

Momente tensioni në fushë dhe përplasje mes lojtarëve të të dyja skuadrave, teksa në fund festuan lojtarët e Fortunës, të cilët siguruan fitoren e katërt radhazi në kampionat.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...