Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Goditi arbitrin, gjobë dhe 1 vit pezullim për sulmuesin brazilian

Henrique Dourado e ka pësuar keq nga goditja ndaj arbitrit të ndeshjes. Sulmuesi brazilian, i cili në të kaluarën ka luajtur me ekipe si Flamengo, Palmeiras dhe Fluminense, aktivizohet në divizionin e dytë të futbollit kinez me Henan Songshan Longmen.

32-vjeçari shtyu me qëllim arbitrin kryesor në sfidën e fundit përballë Wuhan FC në transfertë. Ishte minuta e 16’, arbitri kryesor dhe lojtari u rrëzuan në tokë dhe sulmuesin latin përfundoi jashtë me të kuq.

 

Vendasit po kryesonin 2-2, por Henan Songshan Longmen shënoi dy herë dhe evitoi humbjen, edhe pse në inferioritet numerik. Federata Kineze e Futbollit nuk e ka toleruar veprimin e Henrique Dourados.

Në shtetin e madh aziatik rregullat janë të rrepta dhe braziliani është pezulluar me një vit! Përveç faktit që nuk mund të zbresë në fushë për një kohë të gjatë, Henrique Dourado është gjobitur edhe me rreth 30 mijë euro.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...