Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Goditja fantastike ndalet në rrjetë, mesfushori i Kombëtares shijon golin e parë skocez

Ylber Ramadani ka gjetur golin e parë skocez. Mesfushori i kombëtares shqiptare, u transferua në merkaton e verës nga hungarezët e MTK Budapest tek Aberdeen, ekip me të cilin po zhvillon paraqitje shumë të mira.

Aberdeen fitoi sot 4-1 përballë Hibernian, duke regjistruar suksesin e pestë radhazi shtëpiak në të gjithë kompeticionet dhe të dytin radhazi me të njëjtin rezultatit. Ramadani tundi rrjetën kundërshtare në minutën e 61’.

26-vjeçari dardan trefishoi për vendasit falë një goditje fluturimthi me të djathtën. Më pas festë me shokët e skuadrës, me Ramadanin që ia del më në fund të shijojë golin e parë me Aberdeenin.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...