Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Goditje dënimi perfekte, Ward-Prowse në ndjekje të Beckham

Chelsea vazhdon të vuajë. Skuadra e Potter po luan përballë Southampton në “Stamford Bridge”.

Pjesa e parë përfundoi 0-1 për “Shenjtorët”. Sfidën e zhbllokoi një eurogol i James Ward-Prowse.

Lexo edhe

28-vjeçari ekzekutoi mjeshtërisht goditjen e dënimit dhe i dhuroi Southamptonit avantazhin e rëndësishëm.

Ky është goli i 17-të me goditje dënimi në Premier League për qendërmesfushorin. Sipër tij qëndron vetëm David Beckham (18).

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...