Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ “Goditje pas koke”, sulmuesi francez del nga fusha në gjendje të rënduar

Andrre-Pierre Gignac, lojtari që aktivizohet në Meksikë me skuadrën e Tigres, i frikësoi të gjithë në ndeshjen ndaj Santos Laguna të vlefshme për Copa Mexico. 37-vjeçari mori një goditje me top pas kokës dhe në atë moment humbi vetëdijen.

Menjëherë ndërhyri stafi mjekësor që iu deshën disa minuta për ta stabilizuar sulmuesin, i cili pati sërish probleme në momentin kur po dilte nga fusha pasi nisi të vjellë.

Një situatë e vështirë për Gignac që menjëherë iu drejtua spitalit për të kryer analiza më të detajuar dhe për të kuptuar nëse goditja do të kishte shkaktuar traumë. Gjithsesi, stafi mjekësor ishte optimist dhe përjashtoi mundësi komplikimi me doktorin që shtoi se bëhej fjalë për thjesht një frikë të momentit dhe asgjë më shumë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...