Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Goditje spektakolare nga distanca, Tuci i hap udhë fitores së Spartës së Pragës

VIDEO/ Goditje spektakolare nga distanca, Tuci i hap udhë fitores së Spartës së Pragës

Indrit Tuci vijon përgatitjet për sezonin e ardhshëm me klubin çek të Spartës  së Pragës, teksa pasditen e të shtunës ka shënuar një gol spektakolar në miqësoren ndaj suedezëve të AIK.

Sulmuesi shqiptar u aktivizua titullar dhe luajti gjithë pjesën e parë, duke qenë se në pjesën e dytë trajneri i klubit çek vendosi të ndërrojë të gjithë skuadrën.

Kur kronometri shënonte minutën e 27’, Tuci lëshoi një goditje spektakolare nga kufijtë e zonës, duke dërguar topin në trekëndëshin e portës së suedezëve dhe duke u dhënë avantazhin çekëve.

Lexo edhe:

E nëse Tuci po shfrytëzon mundësinë për të forcuar pozitat në formacion, shqiptari tjetër i Spartës së Pragës, Qazim Laçi nuk është paraqitur ende në grumbullim. Mesfushori ishte pjesë e Shqipërisë në Euro 2024 dhe do të bëjë pushimet, për t’u bashkuar me ekipin çek vetëm pas mesit të korrikut.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...