Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Gol dhe asist, futbollisti shqiptar konfirmohet në Angli

Anis Mehmeti është protagonisti absolut i skuadrës së Wycombe në Ligën e Parë angleze. Futbollisti shqiptar udhëhoqi ekipin në suksesin shtëpiak me shifrat 2-0 ndaj Portsmouth teksa fillimisht shënoi një gol të shkëlqyer dhe më pas asistoi për një tjetër në fraksionin e dytë të lojës. Për t’u theksuar edhe festa me Shqiponjë e Mehmetit teksa regjistroi golin numër tetë sezonal teksa konfirmohet një nga legjionarët më në formë të momentit.

Ndërkaq, jo më pak spektakolar ishte edhe aksioni i golit të dytë në të cilin 21-vjeçari dhuroi asistin, i dyti për të në këtë sezon. Pas këtij suksesi, Wycombe renditet në vendin e 10-të me 28 pikë të grumbulluara, vetëm tre pikë larg zonës së Play-Off, e cila të jep mundësinë për të siguruar një vend në Championship sezonin e ardhshëm.

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...