Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Gol dhe asist, Seferi protagonist në fitoren e Bani Yas

Taulant Seferi protagonist absolut i skuadrës Bani Yas në fitoren 4-2 ndaj La Nasr në kuadër të javës së dytë të kampionatit elitar të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare zhbllokoi takimin që në minutën e 13-të, pas një lëvizjeje të bukur nga e majta drejt qendrës, duke mos i dhënë asnjë mundësi portierit kundërshtar.

Al Nasr ia doli të përmbyste përkohësisht rezultatin me dy gola të shpejtë në minutat 15’ dhe 17’, por vendësit barazuan me Nikate në minutën e 20-të i shërbyer pikërisht nga Seferi.

Në pjesën e dytë, Bani Yas realzoi edhe dy gola të tjerë, duke fituar përfundimisht 4-2.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...