Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Gol dhe asist, Uzuni i pandalshëm me Granadën. Sulmuesi në formë para Polonisë

Myrto Uzuni gjeti sërish rrjetën në Spanjë me Granadën. Në ndeshjen që skuadra e tij fitoi në transfertë ndaj Albacete me rezultatin 1-2, sulmuesi beratas shënoi në minutën e 30-të teksa sigloi golin numër 20-të të sezonit. 27-vjeçari i mori kohën mbrojtësit duke mposhtur pa shumë problem portierin kundërshtar. Lojtari i kombëtares konfirmoi sezonin e tij më të mirë në karrierë duke lëshuar një sinjal pozitiv edhe para grumbullimit me kuqezinjtë në kuadër të ndeshjes kualifikuese ndaj Polonisë.

Në pjesën e dytë, Uzuni kontribuoi sërish për ekipin e tij pasi asitoi në golin e dytë të shënuar nga Sanchez duke prekur kuotën e katër asisteve sezonal.

Uzuni është shndërruar në një lider të Granadës këtë sezon duke “marrë përdore” skuadrën drejt objektivit për t’u ringjitur në elitë. Aktualisht, Granada renditet në vendin e dytë të kampionatit me 58 pikë dhe me Uzunin si lider duket në rrugë të mbarë për t’ia dalë.

LEXO EDHE:

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...