Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Gol dhe asist, Vedat Muriqi e nis vitin 2023 si protagonist

Vedat Muriqi e nisi vitin me gol dhe asist në Kupën e Spanjës. Mallorca vuajti përballë Potevedra, por ia doli të sigurojë kualifikimin në raundin e 1/8-ve falë suksesit 2-0 në 120 minuta lojë.

Sulmuesi dardan dhuroi asistin e golit që zhbllokoi sfidën (97’) duke shfaqur altruizmin e tij edhe pse ishte i vetëm përballë kundërshtarit.

Më pas ishte radha e Abdon Prats për t’i kthyer reston me Muriqin që tundi rrjetën kundërshtare në minutën e 104’. Ky ishte goli i parë në Kupën e Mbretit për bomberin nga Prizreni, i cili numëron 8 gola në La Liga.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...