Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Gol dhe asiste, fundjavë fantastike për shqiptarët e Turqisë

Gol dhe asiste nga futbollistët shqiptarë në Turqi. Istanbulspori humbi 2-1 ndeshjen e kampionatit përballë Galatasarayt në transfertë, sfidë ku Valon Ethemi ishte protagonist me asist tek goli i skuadrës mike.

Ish-lojtari i Kukësit në Superiore, krosoi nga goditja e dënimit tetë minuta përpara fundit dhe gjeti kokën e Yesil, i cili me kokë shkurtoi rezultatin. Ky ishte asisti i dytë sezonal në elitën e futbollit turk për Ethemin, i cili numëron edhe katër gola.

 

Asist dhuroi Jurgen Bardhi në fitoren 2-1 të Keciorengucu në shtëpi ndaj Eyupspor, sfidë e vlefshme për divizionin e dytë. “Ish”-i i Partizanit, i cili luan në një ekip me Bekim Balajn dhe Uerdi Marën, ishte autori i golit të fitores në minutën e 71’, duke ndihmuar Keciorengucu të ngjitet në vendin e dytë.

 

Feston edhe Dejvi Bregu, i cili realizoi goli me penallti në triumfin 3-1 që Boluspori arriti përballë Erzurumspor, duke gjetur golin e parë sezonal në kampionat.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...