Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Gol dhe dedikim, Di Maria shkakton sërish zhurmë në Argjentinë

Angel Di María, sulmues anësor argjentinas, i cili përfundon kontratën e tij me Benfikën në fund të këtij muaji, shënoi golin e vetëm në fitoren e Argjentinës kundër Ekuadorit në orët e para të së hënës, në SHBA, në përgatitje për Copa América. Ai shpërndau në rrjetet sociale një postim që po bën bujë në vendin e tij.

Sulmuesi ndau një foto të tij duke festuar golin (në një ndeshje në të cilën ai ishte titullar dhe kapiten në mungesë të Messit në fushë, teksa ishte në pankinë) – dhe me një dedikim për Rosario Central.

Lexo edhe:

Di María, 36 vjeç, kishte planifikuar të kthehej në Argjentinë për të luajtur dhe ndoshta për të përfunduar karrierën e tij te Rosario Central, klub ku u formua si futbollist, por muajt e fundit ai dhe familja e tij kanë marrë kërcënime që e kanë vënë planin në rrezik.

Pas kësaj pasigurie, u rrit mundësia që Di María të rinovojë me Benfikën edhe për një sezon.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...