Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Gol dhe dëmtim, Mirlind Daku largohet me barelë nga fusha

Gol dhe dëmtim për Mirlind Dakun. Sulmuesi nga Gjilani shënoi golin që zhbllokoi takimin Mura-Radomlje, sfida e javës së 31 në elitën e futbollit slloven.

Minuta e 20’, penallti për vendasit dhe ekzekutim i saktë i Dakut. 25-vjeçari gjeti golin numër 15 në kampionat. Më shumë se ai ka shënuar vetëm Vipotnik i Mariborit (17).

Lexo edhe:

Gjithsesi, Daku pësoi një dëmtim dhjetë minuta më vonë dhe u detyrua të dilte me barelë nga fusha.

Me barazimin e sotëm, Mura mbetet në vendin e gjashtë me 43 pikë, duke mbetur larg zonës europiane.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...