Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Gol dhe dy asiste, super Cikalleshi në Arabinë Saudite

Gol dhe asist për Sokol Cikalleshin në Arabinë Saudite. Al Khaleej, skuadër ku sulmuesi i kombëtares shqiptare është huazuar nga Konyaspori, po fiton 1-4 përballë Al Wehda.

 

32-vjeçari dhuroi asistin e golit të dytë të skuadrës së tij, ndërkohë që në minutën e 58’ gjeti rrjetën. Nga pika e bardhë, që ishte goli i tretë për Al Khaleej.

Goleadori kavajas u shfaq sërish protagonist me një tjetër asist te goli i katërt i Al Khaleej.

Lexo edhe:

Cikalleshi është ngjitur në kuotën e 10 golave në kampionatin e Arabisë Saudite, teksa numëron edhe 4 asiste për shokët e skuadrës.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...