Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Gol dhe fitore me “poker”, Sadiku feston në Indi

Gol dhe fitore për Armando Sadikun në Indinë e largët. Sulmuesi shqiptar la shenjën e tij në fitoren 0-4 që Mohun Bagan arriti përballë Bengalurut.

32-vjeçari e nisi si titullar ndeshjen dhe në minutën e 59’ realizoi golin e katërt për skuadrën e tij. Dhe të tetin sezonal në elitën e futbollit indian.

Lexo edhe:

Mohun Bagan renditet në vendin e dytë me 45 pikë, dy më pak se kryesuesit e Mumbai Cityt.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...