Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Gol dhe rekordi i radhës, Messi “show” tek Inter Miami

Leo Messi nuk ndalet. Ylli argjentinas gjeti golin e radhës me Inter Miamin, që fitoi pastër 4-0 përballë Charlotte në çerekfinalet e Kupës së Ligës së Amerikës Veriore dhe Qendrore.

36-vjeçari argëtoi tifozët e pranishëm në “DRV PNK Stadium”, teksa katër minuta përpara fundit vulosi suksesin me “poker” të Interit me golin e tij.

Lexo edhe:

I teti në pesë ndeshje me skuadrën nga Florida. Mbërritja e Messit ka “ringjallur” ekipin e drejtuar nga bashkëpatrioti Tata Martinos.

Që tani është një hap larg mbërritjes në finalen e madhe të Kupës së Ligës. Objektiv që bëhet më i lehtë me Messin në formë fantastike.

 

“Pleshti” ka vendosur rekordin e radhës në karrierën e tij brilante, duke u kthyer në futbollistin e parë që shënon 8 gola në 5 takimet e para me një ekip të ri.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...