Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Gol dhe të shara, Muçi shënon dhe shmang humbjen e Legias

Ernest Muçi konfirmohet protagonist te Legia e Varshavës, teksa mbrëmjen e së shtunës ka gjetur një tjetër gol, duke i dhënë një pikë skuadrës së tij në transfertën ndaj Piast Gliwice.

Legia luajti me 10 futbollistë që prej minutës së 42-të, ndërsa në shtesën e pjesës së parë e pa veten në disavantazh, çka e komplikoi edhe më shumë takimin.

Megjithatë për të vendosur baraspeshën mendoi sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë, i cili shënoi një gol mjaft të bukur në minutën e 69’. Duke ruajtur pathyeshmërinë e Legias në kampionatin polak.

Lexo edhe:

Nuk mungoi as një shfryrje me të shara në shqip nga ana e sulmuesit në momentin e festës së golit, teksa nuk dihet se për cilat ishin ato ‘përshëndetje’.

Ky ishte goli i pestë sezonal në të gjithë kompeticionet për 22-vjeçarin. Me Legian që pas 6 ndeshjesh mban vendin e dytë në renditje me 14 pikë, por edhe me dy ndeshje më pak se skuadra kryesuese.

Muçi u grumbullua nga Shqipëria në dy takimet eliminatore të Euro 2024 kundër Çekisë dhe Polonisë, por nuk përfitoi asnjë minutë nga trajneri Sylvinho.

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...