Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

VIDEO/ Gol fantastik i Ronaldos, i 12-ti në këtë sezon në Saudi Pro League

Klasi i Cristiano Ronaldos nuk zbehet pavarësisht moshës 38-vjeçare. “Ylli” portugez realizoi një gol fantastik nga një distancë e konsiderueshme në ndeshjes mes La Nassr dhe Al Kaleej në javën e 12-të të Saudi Pro League.

Në minutën e 26-të, CR7, pasi i krijoi vetes hapësirën e nevojshme për të goditur, e dërgoi topin në krahun e majtë të portierit, me këtë të fundit që nuk mund të bënte asgjë.

12 gola në 11 ndeshje për Ronaldon, që vazhdon të shënojë si në kohët e tij më të mira. Në pjesën e dytë realizoi edhe Laporte (2-0).

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...