Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Gol “karambolesk” në Londër, tifozët e West Ham në festë

West Ham ka kaluar në epërsi në sfidën shtëpiake ndaj Bournemouth. Skuadra londineze, në nevojë për pikë për t’iu larguar vendeve të fundit, ka zhbllokuar takimin në limitet e pjesës së parë.

Kurt Zouma dërgoi me kokë topin në rrjetën kundërshtare pas një rrëmuje në zonë, gol që u konfirmuar edhe nga teknologjia VAR, pavarësisht protestave të miqve për një prekje me dorë.

Festë në “London Stadium” dhe avantazh tepër i rëndësishëm për skuadrën e David Moyes, që kërkon rikthimin te tri pikët në kampionat pas dy transfertave ndaj Liverpoolit dhe Southamptonit, në të cilat mori vetëm një pikë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...