Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Gol kundër Galatasaray, Redon Xhixha barazon sfidën

Qarabag po luan një miqësore përballë Galatasaray, sfidë ku Redon Xhixha ka gjetur rrugën e rrjetës.

Turqit kaluan në avantazh të parët në minutën e katërt falë golit të Bafetimbi Gomis.

Kampionët e Azerbajxhanit reaguan dhe rikthyen baraspeshën në minutën e 19’.

Sulmuesi kurbinas finalizoi një kundërsulm të shpejtë të Qarabag, duke ndezur festën në shkallët e stadiumit.

24-vjeçari u shpall lojtari më i mirë i sezonit të kaluar në Abissnet Superiore.

Lexo edhe:

  1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
  2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
  3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
  4. Sulmuesi italian, i zhgënjyer nga Mancini: Kam shënuar gola, por kombëtarja më injoron

Xhixha u transferua në merkaton e janarit nga Tirana tek ekipi i Qarabag.

Deri tani ka luajtur nëntë ndeshje në total mes kampionatit dhe Conference League. Nga të cilat tri si titullar.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...