Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Gol me shijen e fitores, Vrioni dhuron spektakël në Amerikë

Giacomo Vrioni i dhuroi tre pikë skuadrës së tij New England Revolution në sfidën ndaj New York RedBulls të fituar me shifrat 1-0. Sulmuesi e realizoi golin vendimtar në minutën e 30-të, teksa pasi e udhëhoqi bukur topin në krahun e majtë, u shfaq para portierit kundërshtar dhe me një diagonale të fortë shkundi rrjetën.

Për 24-vjeçarin ky ishte goli numër gjashtë me fanellën e New England Revolution në këtë sezon ndërsa ish-lojtari i Juventus është një prej titullarëve të padiskutueshëm të skuadrës. Falë këtij trepikëshi të dhuruar nga Vrioni, New England Revolution ngjitet në vendin e dytë të Konferencës së Lindjes me 46 pikë, ndërsa kampionatin e udhëheq Cincinnati.

Lexoni edhe: 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...