Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

VIDEO/ Gol në minutën e 8′ shtesë, Sadiku i jep fitoren e parë klubit spanjoll

Armando Sadiku gjen golin e tij të parë me fanellën e Cartagenës në Segunda Division të Spanjës. Sulmuesi elbasanas u aktivizua në minutën e 82-të në transfertën ndaj Huescës, kur skuadra e tij po triumfonte 1-2, megjithatë në të 85-ën u vendos baraspesha falë një autogoli.

Kur dukej se gjithçka do të mbyllej në barazim, arbitri akordoi një penallti për Cartagenën, të cilën e mori për sipër dhe e ktheu në gol Armando Sadiku, i cili shënoi pikërisht në minutën e 98’ dhe u dha tre pikët të tijve.

Kjo ishte ndeshja e dytë e Sadikut me fanellën e Cartagenës, me sulmuesin 31-vjeçar që luajti 10 minuta në javën e parë ndaj Ponferradinës dhe mbrëmjen e sotme ndaj Huescës.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...