Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Gol nga 70 metra në Argjentinë, 23-vjeçari kandidat për trofeun Puskas

Një eurogol është shënuar në Argjentinë. Atletico Tucuman është surpriza e kampionatit deri tani. “Gjiganti i Veriut” kryeson kampionatin me 32 pikë të grumbulluara në 15 javët e para.

Skuadra e drejtuar nga Lucas Pusineri fitoi 4-0 në shtëpi ndaj Barracas Central. Goli i katërt u realizua në minutat shtesë të takimit dhe ishte shumë i bukur.

 

Mateo Coronel pa daljen e portierit kundërshtar dhe lëshoi një goditje të çmendur nga rreth 70 metra, duke iu dhuruar tifozëve një eurogol që vulosi suksesin me “poker”.

Goli i sulmuesit 23-vjeçar argjentinas, pritet të jetë një nga kandidatët për fitimin e trofeut Puskas, që jepet çdo vit për golin më të bukur të shënuar.

 

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...