Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Gol për “kornizë”, Shaqiri i pandalshëm me Chigaco Fire

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri është duke kaluar një periudhë shumë të mirë në kampionatin amerikan.

Në ndeshjen e fundit të Chicago Fire, atë ndaj Montreal në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje, Shaqiri ka gjetur sërish rrugën drejt rrjetës.

Lexo edhe: 

Chicago Fire e dominoi të gjithë takimin dhe e fitoi me rezultatin 3-0, ku protagonist ishte edhe 31-vjeçari.

Në minutën e 33’, ndërsa ndeshja ishte me rezultatin 2-0, sulmuesi gjeti rrugën drejt rrjetës me një goditje spektakolare, duke shënuar golin e tretë për ekipin e tij dhe duke vulosur këtë takim.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...