Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Gol shumë i bukur dhe fitore, Taulant Seferi shfaq aftësitë si bomber

Taulant Seferi ka realizuar golin e radhës në Ukrainë. Ish-sulmuesi i Tiranës, i cili numëron 10 ndeshje dhe një gol me kombëtaren shqiptare, shënoi në fitoren 1-2 që Vorskla Poltava arriti në fushën e Kolos Kovalivka.

Ishte minuta e 30’ kur 26-vjeçari nga Kumanova gjeti cepin e portës kundërshtar me një goditje të menjëhershme me të djathtën, duke lënë të shtangur në vend portierin kundërshtar. Ky ishte goli që zhbllokoi takimin.

Kolos barazoi përkohësisht rezultatin në minutën e 65’, por Vorskla, që renditet në vendin e gjashtë në elitën e futbollit ukrainas, shënoi golin e fitores dhjetë minuta nga fundi.

Seferi është ngjitur në shifrën e tre golave sezonalë në kampionat, duke qenë golashënuesi më i mirë i ekipit bashkë me brazilianin Marlyson. Ardit Toli, shqiptari tjetër i Vorsklas, e ndoqi takimin nga stoli.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...