Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Gol spektakolar, Bregu frymëzon përmbysjen te Boluspor

Bregu frymëzon përmbysjen te Boluspor
Bregu frymëzon përmbysjen te Boluspor

Dejve Bregu gjen sërish golin në Turqi, të katërtin sezonal. Sulmuesi vlonjat shënoi një gol spektakolar në minutën e 51-të të takimit Boluspor-Keciorengucu, duke rikthyer përkohësisht baraspeshën për vendasit.

Një goditje dënimi në pozicion të prirët, ekzektuar në mënyrë perfekte nga Bregu, u ndal në rrjetë, pasi u përplas fillimisht me traversën.

Ky gol ngriti entuziazmin e vendasve, që vetëm pak minuta më vonë, shënuan sërish në portën e Keciorengucu. Në shtesë vendasit gjetën edhe golin e tretë duke kompletuar përmbysjen.

Lexo edhe:

  1. Kombëtare/ Ismajli nuk ia del, Sylvinho gjen zëvendësuesin e tij në Portugali
  2. Rival amerikan për Kristian Prengën, SuperSport sjell përballjen e zjarrtë
  3. Betis “fluturon” drejt zonës Champions, Iglesias fiton duelin me Muriqin
  4. VIDEO/ Gol spektakolar, Bregu frymëzon përmbysjen te Boluspor

Me këtë fitore, Boluspor i afrohet më shumë zonës Play Off për ngjitjen në elitë, ndërsa Bregu konfirmohet lider më 4 gola të shënuar dhe tre asiste.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...