Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

VIDEO/ Gol spektakolar në miqësore, mesfushori shqiptar rilind në klubin italian

Emanuele Ndoji ka lënë tërësisht pas krahëve dëmtimin dhe po rikuperon terrenin e humbur te Brescia ku u rikthye këtë verë pas një huazimi po në Serinë B. Mesfushori kuqezi është aktivizuar si titullar në miqësoret e verës nga trajneri katalan Pep Clotet dhe po justifikom më së miri besimin.

Së fundi, në miqësoren ndaj Mantovës Ndoj gjeti golin e dytë në fitoren 4-1 të Brescias, teksa shënoi me një goditje të bukur nga distanca, duke marrë edhe duartrokitjet e shokëve të skuadrës.

Në fillim të verës Ndoj refuzoi ofertën për t’u bashkuar me Tiranën, pasi donte të rifitonte pozitat e tij te Brescia, klub ku është rritur dhe ka luajtur deri në Serinë A, teksa deri tani duket në rrugën e duhur për t’u shndërruar në titullar te “dallëndyshet”.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...