Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ Gola dhe fitore të ngjashme, festojnë Muslija dhe Berisha

Gola identikë për Florent Muslijën dhe Valon Berishën. Dy lojtarët e përfaqësueses së Kosovës, u treguan të saktë nga pika e penalltisë.

Muslija realizoi golin e dytë të Paderbornit, që triumfoi 3-4 përballë Hannover në Bundesliga 2.

24-vjeçari ktheu në gol një penallti në minutën e 26’, ndërkohë që suksesi i sotëm ka ngjitur Paderbornin në vendin e katërt.

https://twitter.com/i/status/1624396040840568833

Muslija ndëshkoi ish-skuadrën e tij dhe tashmë numëron katër gola sezonalë në divizionin e dytë të futbollit gjerman.

Me “poker” fitoi edhe Melbourne City përballë Perth Glory në Australi (2-4). Valon Berisha ekzekutoi saktë një penallti pas një ore lojë.

Ky ishte goli i parë me ekipin e ri për 30-vjeçarin dardan, i cili u huazua në shtator nga Reims te Melbourne.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...